Lazio e ka fituar përballjen e sonte ndaj Calgliarit me rezultat 3:0 në kuadër të xhiros së nëntë në Serie A, shkruan “Korneri.net”.

Dy gola nga Immobile dhe një tjetër nga Bastos i dhuruan Lazios pikët e plota në ballafaqim me Calgliarin, duke konfirmuar kështu formën e jashtëzakonshme që është duke kaluar skuadra e drejtuar nga Inzaghi.

Pas kësaj fitoreje, Lazio mbanë pozitën e katërt me 22 pikë, vetëm tre më pak se lideri Napoli./Korneri.net.

Artikulli paraprakMe 10 futbollistë Juventus shpartallon Udinesen
Artikulli tjetërReal Madrid – Eibar, ndeshja mbyllet me këtë rezultat