Transferimi  përfundimtar për kalimin e Vedat Muriqit te Lazio është çështje ditësh.

Sipas “Corriere dello Sport”, drejtori sportiv Igli Tare, ka arritur tashmë marrëveshjen me Fenerbahcen (16 milionë euro plus 2 bonuse), por për të përfunduar marrëveshjen, tani  e ngadalësojnë vetëm dy gjëra, përcjell Korneri.net

E para është shitja e sulmuesit  Caicedo, kurse  e dyta mënyra e pagesës. Në fakt, sipas këtyre burimeve klubi Italian do të dëshironte ta paguante lojtarin në tre vjet, kurse duket se Fenerbahce kërkon që pagesa të bëhet më shpejtë, andaj vetëm edhe pak ka mbetur që Muriqin ta shohim në Serie A. /Korneri.net

Artikulli paraprakValencia i bëri tradhëti kapitenit dhe legjendës së klubit i cili qajti pa ndal kur kuptoi se…
Artikulli tjetërPractical Plans For mail order brides ireland In The USA