Biancocelestët janë shumë pranë blerjes së qendërsulmuesit argjentinas në pronësi të New York City, protagonistit të vitit të kaluar te Girona.

Lazio jep një goditje. Pas javësh reflektimi në treg, klubi i Lotitos duket se ka vendosur të fillojë.

Synimi i parë i skuadrës Biancoceleste është gjetja e një sulmuesi të aftë për të bërë që Immobile të marrë frymë, tashmë afër 34-vjeç dhe që po përballet me probleme të ndryshme fizike gjatë sezonit të fundit, shkruan Korneri.net

Emri i identifikuar nga Lazio duket se është ai i Taty Castellanos, një sulmuesi argjentinas me një histori shumë të veçantë që u tregua sezonin e kaluar me fanellën e Gironas. Sezoni i parë evropian i sulmuesit ishte më se pozitiv. Në Girona, Castellanos gjeti hapësirë ​​dhe mundi të imponohej si zgjedhja e parë për repartin e avancuar të bardhekuqve.

Ai grumbulloi 35 paraqitje në ligë, plus dy në Copa del Rey, për gjithsej 14 gola në sezon. Jo keq për një fillestar në skenën e futbollit evropian, më konkurrues. Ajo që e bëri atë të fitonte popullaritet, megjithatë, ishte padyshim pokeri që i dha Real Madridit.

Më 25 Prill 2022, qendërsulmuesi argjentinas shënoi 4 gola ndaj Blancos, duke ndihmuar Girona të fitonte ndeshjen historike. 15 milionë euro do ti kushtoj kartoni i tij skadrës italiane. /Korneri.net

Artikulli paraprakInteri përshpejton për Sommer: portieri ka thënë “po”
Artikulli tjetërMilan më në fund mbyll transferimin e holandezit Reijnders