Chelsea's Cesc Fabregas during the Emirates FA Cup, fourth round match at Stadium:MK, Milton Keynes. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Sunday January 31, 2016. See PA story SOCCER MK Dons. Photo credit should read: Mike Egerton/PA Wire. RESTRICTIONS: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas pritet të ndahet me Chelsean në fund të sezonit pasi nuk bën pjesë në planet e Antonio Contes.

Sipas Daily Star, ish anëtari i Barcelonës dhe Arsenalit pritet të transferohet te Liverpool.

Thuhet se Jurgen Klopp dëshiron që nga sezoni i ardhshëm në ekip ta ketë Fabregasin, i cili kërkohet edhe nga Milani e Manchester United./Korneri.net.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Bayern edhe zyrtarisht e kërkon yllin e Arsenalit
Artikulli tjetërZyrtare: Zyrtarët e Barcelonës e kontaktojnë Xavin, i ofrojnë postin e kryetrajnerit te…