Lucas Perez, sulmusi spanjoll i Arsenalit, nuk ka aspak minutazh te klubi londinez prej se kaloi Deportivo La Coruna, dhe sipas mediave britanike ai ka kërkuar nga zyrtarët e klubit që të shitet me çdo kusht në fund të edicionit. Arsyetimi i tij është shumë i drejtë pasi nuk dëshiron ta humbë botërorin 2018 me përfaqësuesen e Spanjës, pasi në rast se nuk luan atëherë vështirë mund të ftohet nga përzgjedhësi spanjoll.

 

Artikulli paraprakKthehet Atl.Madrid
Artikulli tjetërNjë pikë për Bayern në sekondën e fundit