Futbollisti që luan për Luganon në Zvicër është shënjestruar nga gjigantët e Bundesligës si zëvendësues i Aubamejang, i cili do të largohet në merkaton e verës.

Sulmuesi shqiptar nga Prilepi i cili aktivizohet me kombëtaren e Maqedonisë kërkohet edhe nga Milani, por Dormtund është më i avantazhuar, kjo të paktën sipas raportimeve që japin mediat gjermane shkruan Lajmi.

Alioski, shok skuadre me Armando Sadikun, këtë sezon shënoi 16 gola dhe dha 11 asis, ndërsa kartoni i tij në tregun e transferimeve vlerësohet 10 milionë euro.

Artikulli paraprakEkskluzive/Lajm i jashtëzakonshëm nga Mitrovica: Investitorë të huaj vizitojnë Trepçën ’89! Shprehën të gatshëm për investime…
Artikulli tjetërDramë, triller në Prizren: Sigal Prishtina fitoi pa Drilonin! Rezultati i përgjithshëm barazohet në 1:1