Raporti financiar e Barcelonës nuk ka qenë kurrë më e keqe.

Klubi ka një total prej 1.35 miliardë eurosh borxhe, dhe vetëm sezonin e kaluar e rriti borxhin me 481 milionë euro. Skuadra e Barcelonës nuk po vepron aq fuqishëm sa ishte më parë, dhe Presidenti Joan Laporta po përpiqet të lidhë gjërat për ta bërë Barcelonën më të fortë në sezonet e ardhshme, përcjell Korneri.net

Mundo Deportivo shkruan se Barcelona do të përpiqet të sjellë pesë lojtarë verën e ardhshme, falas. Klubi katalanas po synon lojtarët kontrata e të cilëve skadon në fund të sezonit. Portieri Andre Onana (25) nga Ajax është i pari në listë dhe sipas Transfermarkt vlen 17 milionë euro. Barcelona do të merrte dy lojtarë nga Chelsea. Këta janë mbrojtësit Cesar Azpilicueta (32) dhe Antonio Rudiger (28). Spanjolli vlen 13 milionë euro dhe gjermani 35 milionë.

Barcelona do të intensifikonte konkurrencën në mesfushë me ardhjen e Paul Pogba (28) nga Manchester United dhe Franck Kessie nga Milano (24). Sipas Transfermarkt, çmimi i Pogbinës është 60 milionë euro, dhe Kessie 55. Të gjithë lojtarët e listuar ende nuk i kanë zgjatur kontratat me klubet e tyre dhe Barcelona është duke pritur për një shans. Sergio Aguero, Memphis Depay dhe Eric Garcia arritën në Barcelonë në të njëjtën mënyrë në prag të këtij sezoni. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here