Pas fitores së titullit kampion të La Liga, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, foli për kthimin e mundshëm të Leo Messit në shtëpi në kanalin “Jijantes Twitch”.

Kreu i klubit kalatalanas theksoi se do të bëjnë gjithçka që ta rikthejnë kampionin argjentinas në “shtëpi”.

Ne do të bëjmë gjithçka për ta rikthyer Messin te Barça. Ne e shpëtuam klubin nga një nga pikëpamja ekonomike dhe tani po punojmë për të krijuar një ekip gjithnjë e më konkurrues”-tha Laporta.

/Supersport.al

Artikulli paraprakMediet britanike e dërgojnë te Man.United
Artikulli tjetërOperohet Bennacer, rikthimi në fushë vitin tjetër