Barcelona kërkon një përforcim të madh nga Leicester City.
Ryad Mahrez mund të largohet nga Leicester City, gjatë afatit kalimtar të verës.

Barcelona ka shprehur interesim për transferimin e tij në Camp Nou, ka bërë të ditur “RAC1”.

Mahrez realizoi 10 gola dhe 7 asistime në 45 ndeshje në të gjitha garat e edicionit të kaluar.

Dhe, Barcelona beson se ai mund të jetë përforcim i dobishëm në Camp Nou.

Artikulli paraprakVettel: Kujdes rivalët e Mercedes në Montreal
Artikulli tjetërJuve fiton 25 milionë euro më shumë se Reali nga Champions League