Duket s ei ka ardhur fundit aventurës edhe ashtu të shkurtër te Chelsea.

Trajneri anglez Frank Lampard, sipas asaj që shkruajnë mediet britanike, pritet të shkarkohet nga bosi Roman Abramovic, pasi janë akumuluar shumë humbje dhe rezultate negative gjatë javëve të fundit, shkruan Korneri.net

Edhe pse klubet angleze njihen për durim të madh, edhe më shumë se që duhet, mirëpo te rasti i Lampard është diçka ndryshe, sepse ka qenë klubi me më së shumti investime gjatë verës që lam pas, dhe mos kualifikimi në Champions League, do të ishte vit i dështuar.

Tomach Tuchel, ish-trajneri i PSG-s, është favoriti më i madh për të marr klubin londinez. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here