Frank Lampard është  shkarkuar edhe zyrtarisht nga Chelsea.

Ashtu siç ju njoftuam më herët ashtu edhe doli, që dita e hënë do të jetë vendimtare në shkarkimin e trajnerit të rid he të papërvojë për një klub si Chelsea, vetëm 24 orë pas fitores  në FA Cup ndaj Luton, përcjell Korneri.net

Lojtarëve u është thënë të mos dalin në fushën e stërvitjes deri të hënën pasdite. Konfirmimi erdhi pak minuta më parë, dhe më në fund Roman Abramovich, u tha zyrtarëve të klubi që të marrin vendimin e menjëhershëm që ish-legjenda e klubit të shkarkohet pas formës dhe rezultateve të dobëta në këtë edicion.

Lampard ka qenë trajnri i 15-të, në erën Abramovich që shkarkohet, ndërsa pasardhësi i anglezit pritet të jetë gjermani Thomas Tuchel, i cili shihet si trajneri i vetëm që mund t’i  ngrit në këmëbë gjermanët e humbur dhe tyë dështuar deri tash, Ëerner dhe Havertz. /Korneri.net

Artikulli paraprakLampard shkarkohet gjatë ditës së sotme
Artikulli tjetërE bujshme, Italia pranë përjashtimit nga Olimpiada e Tokyos