Sipas mediave gjermane, zyrtarët e Bayern Munchen të shtyrë nga trajneri italian Carlo Ancelotti ka kohë që është duke e kërkuar transferimin e Alexis Sanchezit, andaj në këtë verë dëshiron që të ofroj plotë 80 milionë funte.

Kujtojmë se në garë për sulmuesin kilian që ka shënuar në këtë sezon 24 gola në të gjitha garat për Arsenalin, po e kërkojnë edhe skuadrat si, Chelsea, Manchester United, PSG dhe Atletiko Madridi./Korneri.net.

Artikulli paraprakKonfirmohet: Diego Costa do të transferohet në Kinë, ky sulmues do të jetë pasuesi i tij…..
Artikulli tjetërLargohet nga Chelsea, nuk shkon te Milani! Ja skuadra e re e Fabregas….