Sipas prestigjozes gjermane Kicker, vetëm pak çastesh më berët ka pasur një takim midis Aubameyang drejtorit sportiv të Borussia Dotmund Zorc dhe shefit të madh Watzke dhe është vendosur që nuk do të ketë asnjë transferim.

Për Aubameyang ditët e fundit kishte konkurrencë midis Chelsea dhe Milan.

Por shifra 70 milionë euro me sa duket pas qenë e tepër për klubet. Së fundmi Aubameyang ka refuzuar një transferim në Kinë pasi e kërkoi Tianjin Quanjian. I vetmi klub që pothuajse arriti marrëveshjen me lojtarin është PSG, që në fund të operacionit u tërhoq për shkak se trajneri Emery nuk e quante të domosdoshëm./Korneri.net.

Artikulli paraprakMilan nuk pati fuqi përballë Borussia Dortmund
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Pas interesimit për Rashicën, Napoli interesohet edhe për Arbër Zenelin