Tabloidi britanik “The Sun” ka dhënë lajmin e fundit se Milan është afër transferimit të mesfushorit 24-vjeçar Jack Wilshere. Ky i fundit është i lirë nga Arsene Wenger të shkoj në formë huazimi në secilën skuadër që ai dëshiron, dhe duket se Milan po i ofron atij një vend të sigurtë në mesfushë kurse edhe vet lojtari nuk e ka përjashtuar këtë rast.

Po flitet se Milan do ta huazojë lojtarin deri në fund të stinorit dhe nëse kryen punë dhe del pozitiv, atëherë rosonerët mund ta blejnë kartonin e tij për rreth 30-35 milionë euro, e dihet fare mirë se buxheri i gjigantit italian do të pasurohet që nha janari 2017, pas marrëveshjes me pronarët e rinjë kinez.

 

 

 

Artikulli paraprakI ranë pishman, e duan sërish!
Artikulli tjetërNasri tregon ku dëshiron të luajë