Ëndrra e tifozëve dhe zyrtarëve të Milanit ka një emër dhe një mbiemër e ai është Thiago Silva.

Thjesht zëra apo dicka që mund të bëhet realitet? Koha do ta tregojë, por në rast se klubi milanez do të përfundojë në duart e fondit Fosun, falë Jorge Mendes, i cili është një ortak i grupit kinez, mund të ëndërrohen lëvizje të mëdha, si kthimi te kuqezinjtë i brazilianit.

Vetë lojtari e ka thënë gjithmonë se ka lënë një pjesë të zemrës së tij në Milano dhe tifozët nuk e kanë harruar kurrë.

Artikulli paraprak“FifPro”: Mourinho duhet burgosur, arsyeja sjellja ndaj..?
Artikulli tjetërFrancezi për francezin