Kurdo që të luhet ndeshja Shqipëri – Maqedoni, pra 15 minutat e mbetura nga ndërprerja e lojës, Shqipëria do të luajë me një lojtar më pak. Trajneri Gianni De Biasi ka bërë tre zëvendësimet në formacion, ndërsa mësohet se është dëmtuar rëndë Berat Gjimshiti.

Lojtari që luan në qendrën e mbrojtjes ka dëmtuar rëndë gjurin, çka nuk i lejon që ai të jetë gati për datën dhe orën se kur do të luhet kjo sfidë. Nga skuadra kuqezi mësohet se lojtari i Avellino-s është dëmtuar rëndë, ndaj Shqipëria do të luajë me një lojtar më pak 15 minutat e mbetura të ndeshjes.

Artikulli paraprakVarane: Ja pse e refuzova Man. United
Artikulli tjetërShqipëri – Maqedoni, vdes tifozi nga Kosova