Sipas raporteve më të fundit të ‘Calciomercato’, është drejtori sportiv i Romës, Monchi, ka shprehur hapur dëshirën që ta transferojë mbrojtësin fantastik shqiptar, Riza Durmishi, i cili luan me skuadrën spanjolle dhe përfaqëson përfaqësuesen e Danimarkës, shkruan “Korneri.net”

Durmishi i është bashkuar Betisit verën e kaluar, nga skuadra daneze, Brondby, kurse kartoni i tij tash kushton afër 15 mln euro./Korneri.net.

Artikulli paraprakDefrel i bashkohet kryeqytetasve
Artikulli tjetërI tepërti te Milan transferohet te Juventus