Sipas raporteve të Corriere dello Sport, Unai Emery me gjasa shumë të mëdha do të shkarkohet nga posti i trajnerit të PSG-së për tu emëruar trajner i Romës gjatë verës së ardhshme, shkruan “Korneri.net”.

Thuhet se transferimin e Emery në Romë do ta realizoj drejtori i ri sportiv i “ujkonjave”, Monchi. Ky i fundit ka punuar me Emery te Sevilla për disa vite.

Artikulli paraprakLRF PRISHTINË: REZULTATET DHE TABELAT PAS JAVËS SË 16-të
Artikulli tjetërZyrtare: Ky është orari i saktë i shortit gjysmëfinal në Champions League