Chelsea ka arritur një marrëveshje fillestare për të nënshkruar me Ivan Perisic si një transferim i lirë, sipas raportimeve në Itali.

33-vjeçarit i skadon kontrata me Interin në fund të sezonit dhe ende nuk ka arritur një marrëveshje të re me kampionët e Italisë. Kuptohet se kroati ka kërkuar një kontratë të re trevjeçare me vlerë pak më pak se 100,000 £ në javë, por Interi po ofron vetëm një marrëveshje dyvjeçare me vlerë rreth 65,000 £ në javë, përcjell Korneri.net

Perisic është zemëruar nga qasja e Interit ndaj situatës së tij të kontratës dhe kritikoi klubin pasi ai shënoi dy gola në fitoren ndaj Juventusit në finalen e Kupës së Italisë të mërkurën në mbrëmje.

Nerazzurrët deri më tani kanë qenë të gatshëm t’i ofrojnë vetëm një kontratë me një pagë prej 4.5 milionë euro për dy vjet. Lojtari dhe agjentët e tij do të donin një pagë prej 6 milionë euro.

Gazetari italian Sandro Sabatini ka shkruar: “Ka një thashetheme në orët e fundit: Perisic ka një marrëveshje praktikisht tashmë të zyrtarizuar me Chelsean”. “Perisiç ka arritur tashmë një marrëveshje me Chelsean: mungojnë ekzaminimet mjekësore dhe formalitetet e fundit për të ratifikuar marrëveshjen, por nëse kroati nuk shkon në Chelsea, mund të shohim një kthesë të bujshme.” /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here