I shumë dëshiruari nga klubi italian Milan, Gerard Deulofeu, sot gjatë ditës do të aterojë në Milano edhe pse gjatë dy ditëve të fundit ishte vën në dyshim largimi i tij nga Everton.

Sipas mediave italiane, Deulofeu do të arrijë sot në Milano dhe nesër do ti kryej testet mjekësore dhe më pas do të zyrtarizohet te Milan.

Deulofeu do të transferohet te Milan në formë huazimi deri në fund të qërshorit, kurse për kartonin e tij klubi nga “San Siro” do të paguajë 750 mijë euro.

Artikulli paraprakSenzacioni i radhës në Australian Open, eliminohet edhe Murray
Artikulli tjetërDonnarumma gati shënoi me kokë golin e barazimit