Kur edicioni në Serie A është afër fundit, gjiganti italian Milan është duke mbetur jashtë vendin që shpie edicionin e ardhshëm në garat evropiane, shkruan “Korneri.net”.

Radhitja tabelare në pozitë që mbetet jashtë Europa League mund të cilësohet një edicion i dështuar për Milanin dhe Montellan, kështu që spekulimet janë të shumta për ndërrim tek timoni i skuadrës, pasi me gjasa të mëdha Montella do të shkarkohet dhe vendin e tij do ta zë i mirënjohuri Roberto Mancini./Korneri.net.

Artikulli paraprakMediat italiane: S’ka më “Derby della capitale” për Francesco Totti
Artikulli tjetërZyrtare: Srna rinovon kontratën me Shakhtar