Një lajm befasues apo transferim i cili as që është përmendur te Milano. Sapo është konfirmuar (10.35), se Milan ka kryer punë me sulmuesin Fabio Borini i cili të enjtën do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore, shkruan Korneri.net.

Milan dhe Sunderland kanë rënë dakord që Borini të kaloi te rosonerët të cilët e fituan luftën me Lazion, që poashtu ishte i interesuar për lojtarin i cili pavarësisht faktit se do të jetë anëtari i ri, ai vështirë që mund ta fitoj vendin e titullarit, por do të jetë një “joker” perfekt për Montellan. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan merret vesh me Çalhanoğlu, tash duhet me Leverkusen-in
Artikulli tjetërKingsley Coman rrezikon burgun