Sipas iformacioneve më të fundit në mediat italiane dhe britanike, Milan është bisedime me Manchester City për qendërmbrojtësin Eliaquim Mangala, shkruan “Korneri.net”.

Raportohet se bisedimet mund të përmbyllen pozitivisht edhe pse City për shërbimet e Mangala kërkon 18 mln euro, mirëpo gjithçka mund të finalizohet për vetëm 15 mln.

Kujtojmë që Mangala është rikthyer te City, pas avantures së huazimin prej nje sezone te skuadra spanjolle Valencia./Korneri.net.

Artikulli paraprakFormacioni më i shtrejntë i transferuar nga Jose Mourinho
Artikulli tjetërKina then të gjitha rekordet e merkatos: Kjo ofertë për Aubameyang është e tepërt…