“Po”-ja e parë ka ardhur, dhe kjo është shumë e rëndësishme. Rodrigo Bentancur është gati të pranojë ofertën e Milan-it, raportojnë mediat italiane.

Talenti 19 vjeç i Boca Juniors është kthyer në objektivin kryesor të milanezëve prej disa ditëve dhe pas kontakteve të fundit, sipas shtypit italian, ka ardhur edhe marrëveshja në vija të përgjithshme mes drejtuesve të “Dajllit” dhe menaxherëve të lojtarit, i cili, nëse operacioni do të mbyllet me sukses, do të nënshkruajë për 5 vite me kuqezinjtë.

Me pak fjalë, Bentancur ka pranuar të transferohet te Milan, por ka ruajtur të drejtën për të ndryshuar mendim nëse i paraqitet një ofertë më e mirë. Kusht ky që ka lidhje me Juventus, që ka të drejtën për të barazuar çdo ofertë që i bëhet lojtarit pas marrëveshjes së arritur me klubin argjentinas në momentin e transferimit të Tevez. Bentancur do kuqezinjtë, por nuk i përjashton opsionet e tjerë që mund t’i paraqiten.

Artikulli paraprakKthehet Messi!
Artikulli tjetërMediat italiane: Hamsik telefonon Cavani-n, ja si përgjigjet “El Matador”