“Sky Sport Italia” pas përfundimit të ndeshjes Napoli – Udinese, ka zbuluar detaje të interesimit të Milanit për sulmuesin francez të Real Madrid, Karim Benzema, i cili është cak i madh i zyrtarëve të rinj kinez të klubit nga San Siro.

Gjithmonë sipas “Sky Sport Italia”, zyrtarët e Milanit tashmë kanë kontaktuar agjentin e Karim Benzema, të cilit i’a kanë parashtruar edhe një ofertë për klientin e tij, oferta e cila do ta lidhte sulmuesin francez te Milani deri në vitin 2021, si dhe në një kontratë të mundshme do të kishte edhe pagë më të mirë se sa që ka ai aktualisht te skuadra “mbretërore” spanjolle.

Artikulli paraprakJu kujtohet Venezia? Ja ç’farë suksesi ka arritur nën udhëheqjen e “Super-Pippo-s”
Artikulli tjetërKy është “dështaku” i Bundesligës që po çmend Anglinë!