rajneri i famshëm holandez, Guus Hoddink, ishte spekuluar se është një nga opcionet për stolin e Inter pas largimit të Franck De Boer, mirëpo mediat italiane vetëm pas çaste më parë kanë zbuluar se trajneri holandez nuk është i gatshëm të marrë nën drejtim skuadrën italiane.

Raportohet poashtu se Hoddink nuk pëlqen strategjinë e zyrtarëve të Inter, duke qenë skeptik që me këtë skuadër aktuale të mbërrijë objektivat e klubit për këtë sezonë.

Artikulli paraprakEdhe Spanja e zbulon listën anti-Angli dhe Maqedoni, nuk ka surpriza
Artikulli tjetërJuventus ka frikë nga largimi i Mandzukic, Allegri sërish i jep shansin