Skuadra angleze e Chelsea është e gatshme të paguajë 70 milionë euro për transferimin e James Rodriguez nga Real Madrid.

Reprezentuesi kolumbian dëshiron të largohet nga Santiago Bernabeu për shkak të hapësirës së kufizuar për lojë në ekipin e trajnerit Zinedine Zidane.

Kurse, e përditshmja sportive madrilene “AS”, ka bërë të ditur se “Blues” e kanë bërë gati ofertën për James.

James kërkohet edhe nga Paris Saint-Germain e Arsenal.

Artikulli paraprakE jashtëzakonshme: Skënderbeu përforcohet me ish-anëtarin e Bayern Munchen
Artikulli tjetërMarrin fund spekulimet: Valencia i “ngrinë” Mustafin dhe Alcacer