Një lajm i mirë dhe një i keq vjen nga kryeqyteti i Sllovenisë Lubljana. Basketbollisti kosovar me pasaportë sllovene dhe ish anëtari i Sigal Prishtinës, Gëzim Morina edhe zyrtarisht është ftuar nga përzgjedhësi Igor Kokoskov.

Lajmin e konfirmoi redaksia jonë “Korneri.net”, pikërisht nga vendi i ngjarjes. Kështu, në ora 20.00 kur edhe do të zhvillohet ndeshja e parë dhe historike e Kosovës në garat evropiane, Morina do të jetë kundërshtari ynë.

Artikulli paraprakZyrtare: Holandezi i fuqishëm te Galatasaray
Artikulli tjetërPër pak çaste nis ndeshja në Slloveni, formacioni ynë