Një grup investitorësh të mbështetur nga shteti kinez po përgatisin një investim të jashtëzakonshëm për të blerë klubin e Liverpool.

“China Everbright”, një konglomerat i shërbimeve financiare ka thënë se klubi i Premier League kushton 1 miliardë euro dhe ka pasur një ofertë paraprake që po i bën pronarët aktualë të mendojnë shitjen.

“Sunday Times” shkruan se paràtë do të vijnë nga “China Investment Corporation”, fondi më i pasur në vendin aziatik me vlerë asetesh që shkojnë deri në 1 triliardë euro.

Artikulli paraprakNeymar: Pasi kam folur me familjen time vendosa të mos jem më kapiteni i Brazilit
Artikulli tjetërAmerika e “shkel” me të dyja këmbet Serbinë