Mbrojtësi anësor i Milanit, Mattia De Sciglio ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar nga skuadra aktuale gjatë merkatos së verës, shkruan “Korneri.net”.

De Sciglio është i dëshpëruar nga humbja e fundit ndaj Empolit dhe po mendon transferimin në Juventus, shkruan Sky.

Kujtojmë se De Sciglio ka kontratë me Milanin vetëm deri në verë të vitit 2018./Korneri.net.

Artikulli paraprakMediat italiane: Pioli paraqiti dorëheqjen, por nuk….
Artikulli tjetërÇmenduri e Antalayaspor në merkato: Bashkon dyshen e Inter Eto’o – Balotelli