Erdhi në debutim me absoluten e Spanjës, por është koha për të ndryshuar përzgjedhjen.

Brahim Diaz, ka zgjedhur ta përfaqësojë Marokon e jo Spanjën, edhe pse ish-anëtari i Milanit dhe tash i Real Madridit, luajti për Spanjën në kategoritë zingjirë, dhe një ndeshje me ekipin e parë.

“Të gjithë janë mirënjohës për atë që ai kontribuoi te Spanja, dhe nuk e fajsojnë aspak, dhe gjithmonë do t’i urojmë suksese më të mëdha atyre që e respektuan këtë institucion”, ka shkruar zyrtarët e lartë të Federatës Spanjolle të furbollit. /Korneri.net

Artikulli paraprakAnëtari i Milanit pësoi aksident komunikacioni, mungon te përfaqësuesja e tij
Artikulli tjetërAlbin Kurti dhe djali i Adem Jasharit në Tiranë për Kombëtaren, zbulohet detaji befasues