Sipas informacioneve më të fundit në mediat e ndryshme evropiane, Bersant Celina, është shumë afër huazimit të futbollin holandez Twente.

Celina në edicionin e kaluar e bëri debutimin me Manchester Cityn dhe konsiderohet lojtar me të ardhme të ndritur.

Artikulli paraprakKy pritet të jetë formacioni i Shqipërisë kundër Maqedonisë
Artikulli tjetërMateo Kovacic “plani B” i Juventusit