Nuk është në planët është në planët e Jurgen Kloop, andaj Mario Balotelli është i detyruar të gjej skuadër tjetër.

Sipas mediave italiane, Balotelli ndodhet në Bologna për të finalizuar marrëveshjen me skuadrën më të njejtin emër dhe më pas do ti kryej vizitat mjeksore, për tu zyrtarizuar te skuadra e Roberto Donadonit në orët në vazhdim.

Artikulli paraprakRoma – Fiorentina afër marrëveshjes për Valero
Artikulli tjetërF1, Horner: Nervozizmi i pilotëve i pashmangshëm