Sipas raporteve më të fundit në mediat italiane, Massimiliano Allegri, do të largohet nga Juventus më të përfunduar edicioni i sivjem në Serie A, pasi për një divorc të tillë tekniku italian e ka diskutuar me zyrtarët e klubit menjëherë pas përfundimit të ndeshjes së Superkupës së Italisë, ku Juventus humbi nga Milan.

Bëhet e ditur poashtu se menjëherë pas largimit të Allegrit, postin e tij do ta marr trajneri i Fiorentinës, Paulo Sousa.

Artikulli paraprakKameruni dhe Egjipti diskutojnë titullin e më të mirit në Afrikë
Artikulli tjetërLum ofertash, por klauzola është shumë e lartë! Benfica ka një tjetër ide për yllin e ekipit