Sipas raporteve të portaleve angleze, ylli i Leicester City, Jamie Vardy, do të largohet nga skuadra në fund të këtij sezoni dhe pritet t’i bashkohet Diego Simeones te Atletico Madrid.

Simeone e pëlqen shumë mënyrën e lojës së Vardyt dhe është në mungesë të një sulmuesi tipik si ai.

Marrëveshja mes klubeve duket e lehtë sipas “The Independent”, pasi që sulmuesi i ka treguar klubit që dëshiron të largohet në fund të sezonit./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Benitez merrë vendimin e madh për të ardhmën
Artikulli tjetërFinalja e Kardifit: Juventusi i prehën 18 mijë bileta! Nuk do ta besoni se deri në ç’farë çmimi mund të shiten biletat