Për momentin nuk po luan për shkak të lëndimit.

Mbrojtsi i krahut të majtë Faouzi Ghoulam e ka vazhsuar kontratën me skuadrën e tij aktuale Napoli deri në fund të vitit 2022, ndërsa lajmin e ka postuar menjëherë në tëitter, përcjell Korneri.net.

Alrgjeriani është bërë element shumë domethënës te Napoli, dhe prejk momentit të parë kur u lendua në ndeshje ndaj Man City, pikërisht në atë takim napolitanët humbën dhe i zbehën gjasat për kualifikim. Për këtë futbollist interesim të madh vazhdojnë të kenë shumë klube të njohura evropiane, por tashmë klazuola e tij është ngritur në 75 milionë euro. /Korneri.net

Artikulli paraprakKy pritet të jetë përforcimi i parë i Llapit në afatin dimëror
Artikulli tjetërDiego Costa më i fortë se kurrë, por nuk udhëton në Londër