Sipas raporteve më të fundit në mediat spanjolle, Isco pritet që të jetë i gatshëm për derbin madrilen të së shtunës me Atleticon në Wanda Metropolitano.

Mesfushori kreativ i Los Blancos u lëndua në fitoren e Spanjës ndaj Costa Ricas.

Nga ana tjetër, Matteo Kovacic, Gareth Bale dhe Keylor Navas pritet që të mungojnë në këtë takim për shkak të lëndimeve edhe pse Dani Carvajal besohet se do të jetë i gatshëm për lojë pasi mungoi dy muaj./Korneri.net.

Artikulli paraprakJuventus e sfidon Realin për këtë portier
Artikulli tjetërSi ndryshon Italia me Ancelotin nëse ai merr drejtimin e “axurrëve”