Foto LaPresse/Massimo Paolone08/02/2017 Bologna (Italia)Sport CalcioBologna vs Milan - Campionato italiano di Calcio Serie A TIM 2016/ 2017 - Stadio "Renato Dall'Ara"Nella foto: Alessio Romagnoli infortunatoPhoto LaPresse/Massimo PaoloneFebruary 8, 2017 Bologna (Italy)Sport SoccerBologna vs Milan - Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - "Renato Dall'Ara" Stadium In the pic: Alessio Romagnoli injured

Alessio Romagnoli mungon në ndeshjen Lazio-Milan, që zhvillohet të hënën mbrëma nga ora 20.45 në kuadër të xhiros së 24-të, në Serie A. Mbrojtësi i rosonerëve ka pësuar lëndim në kofshën e këmbës së djathtë në ndeshjen kundër Bolognas, dhe do të mungoj së paku dy javë e që nënkupton se Romagnioli nuk do të mund të luajë as në ndeshjen Milan –Fiorentina dhe ndoshta Sassuolo –Milan. Në ndeshjet e ardhshme qendra e mbrojtes do të jetë e ndërtuar me dyshen Gomez-Zapata, pasi edhe Paletta është i ndëshkuar me karton të kuq.

 

 

 

Artikulli paraprakKy është vendimi i shkallës së dytë për lojtarët e dënuar të Interit
Artikulli tjetërPas katër viteve derbi i kryeqytetit zhvillohet në mbrëmje