Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është i njohur tashmë për për dëshirëne vazhdueshem që ka për ti dhënë urdhëra trajnerëve. Ai kërkon të jetë pronar dhe dominues kudo.

Tek kombëtarja e Argjentinës janë të shumta raste kur Mesi kërkon që ti imponoj trajnerit formacionin apo ti sugjeroj që mos të marr në ekip sulmuesin e Interit, Maurco icardin.

Të njëjtin fenomen Messi e ka përsëritur mbrëm në ndeshjen që Barcelona po luan kundër Osasunës.

Pas zëvendësimit mediat aknë kapur një moment kur Messi i jeop urdhër trajnerit Luis Enrique që penalltinë ta gjuaj, Havier Mascerano.

Dhe në të vërtëtë kështu ndodhi ku Mascerano gjaujti gjuajti nga pika e bardhë dhe shënoi golin e gjashtë.

Artikulli paraprakKaluan në finale, por mbyllën autobusin me qelës sepse kishin frikë….
Artikulli tjetër“Bomba” e ditës: Ky klub evropian do ta paguajë klauzolën 200 milionëshe të Neymar