Miguelina Elói Assis dos Santos, 71 vjeç, nëna e yllit brazilian, u shtrua në spital që nga dhjetori i kaluar në Brazil pasi u infektua me COVID-19.

Ajo vdiq në Brazil këtë të Shtunën nga ndërlikimet e shkaktuara nga infektimi COVID-19, sipas mediave të ndryshme nga vendi i Amerikës së Jugut, përcjell Korneri.net

Nëna e ish-futbollistit të Barcelonës dhe Milanit u shtrua në Spitalin Mée deus, në Porto Alegre, dhjetorin e kaluar për shkak të kontraktimit të koronavirusit në një nga vendet e Brazilit, me më shumë vdekje dhe të infektuar me COVID-19 në të gjithë botën. Atlético Mineiro, një nga klubet më të veçanta në karrierën e Ronaldinhos, ka qenë ndër të parët që doli me një shkrim dhe këtë lajm tragjik. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here