Arsenal's Welsh midfielder Aaron Ramsey celebrates scoring his team's first goal during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Arsenal at White Hart Lane in London, on March 5, 2016. / AFP / IKIMAGES / IKimages / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. (Photo credit should read IKIMAGES/AFP/Getty Images)

Mesfushori uellsian, Aaron Ramsey, nuk ka luajtur asnjë minutë me fanellën e Topçinjve që nga muaji gusht, kur ishte lënduar në ndeshjen hapëse të Premier Ligës ndaj Liverpoolit të cilën ekipi londinez e kishte humbur 3:4.

Ramsey tani është rikuperuar plotësisht dhe është ftuar për ndeshjen ndaj Sunderlandit që Arsenali e zhvillon në fundjavë. Rreth gjendjes së lojtarit ka folur trajneri Arsene Wenger: “Ramsey është mirë dhe do të jetë me pjesën tjetër të ekipit për ndeshjen ndaj Sunderlandit”, ka treguar francezi.

Ai po ashtu ka konfirmuar edhe rikthimin e sulmuesit francez Olivier Giroud, i cili po ashtu është përballur me lëndime në këtë fillim të stinorit.

Artikulli paraprakMediat angleze: Man. United ka tre opcione për mbrojtësin
Artikulli tjetërGiggs trajner në Championship?