Derisa presidenti i klubit dhe zyrtarët e lartë të Barcelonës po zotohen se nuk do ta shesin yllin e madh brazilian Neymar as për 222 milionë euro sa është klauzola e lojtarit, në Spanjë dhe Francë 95% janë të sigurtë se kjo çështje është e mbyllur dhe Neymar do të kaloi te nënkampioni francez, përcjell Korneri.net.

Sipas të famshmes franceze Le Parisien, braziliani i cili gjendet së bashku me skuadrën në turneun amerikan, u ka thënë bashkëlojtarëve të tij se nuk ka mundur të refuzoj ofertën e jashtëzakonshme dhe shumë të pasur nga PSG, e cila sipas të gjitha gjasave do të jetë nga 30 deri në 40 milionë në vit.
Është edhe një burim shumë i afërt me klubin blaugran ku thuhet se kundër këtij transferimi nuk janë Messi dhe Suarez, të cilën mendojnë se me këtë shifër që po ofron PSG, Barcelona do të transferoj 3-4 lojtarë të hatashëm dhe Barcelona do të jetë shumë më e fortë. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Shend Kelmendi te Skënderbeu
Artikulli tjetërKupa e Italisë: Zbulohen çiftet e raundit të parë! Çerekfinalet mund të jenë drithëruese….