Aktualisht në Prizren është duke u zhvilluar derbi ndërmjet Lirisë dhe FC Prishtinës, Gauthier Mankenda është lënduar pas një dueli me Kocev dhe është dërguar me urgjencë në spital/Korneri.net.

Artikulli paraprakShkëmbi apo Josa? Formacionet zyrtare: Liria – FC Prishtina
Artikulli tjetërLiria – FC Prishtina, fituesi u vendos nga një gol i vetëm