Me kërkesë të të dyja klubeve, SIGAL Prishtina dhe BC Khimik, FIBA ka miratuar që ndeshja e dytë BC Khimik v SIGAL Prishtina të luhet në Prishtinë.

Meqenëse Ukraina nuk njeh Kosovën e as pasaportat tona, ndeshja e dytë ndaj BC Khimik do të luhet përsëri në Prishtinë, mirëpo kësaj radhe “bardh e kaltërit” do të jenë në cilësinë e mysafirit.

Pra, së pari të mërkurën më 25 tetor, SIGAL Prishtina v BC Khimk me fillim nga ora 20:30, kurse menjëherë pas dy ditësh, të premten më 27 tetor, BC Khimik v SIGAL Prishtina.

Së bashku për fitore!

Artikulli paraprakAshtu siç pritej edhe ndodhi, Everton shkarkon trajnerin holandez
Artikulli tjetërPërfaqësuesja e Kosovës me trajner italian? Ish-krahu i djathtë i De Biasi-it shpreh dëshiren për ta pasuar Albert Bunjakin