Konfirmimet vijnë nga Anglia për interesin e Milanit për Darwin Nunez, dhe thuhet se  Milan në pole position.

Sipas raportimeve nga Daily Mirror,  Milan është një hap larg blerjes së talentit uruguajan të Benfica-s, të riun Darwin Nunez, i cili është më i miri në Portugali, përcjell Korneri.net

Padyshim që do të duhej një sulmues i kalibrit të këtij emri, por është mirë të mendohet se profili i tij në fakt do të ishte shumë i shtrenjtë për një klub si Milani dhe se ndoshta nuk do të ketë ekstreme për të arritur pikën dhe për të shkuar përtej një interesi të thjeshtë, shkruan Mirror, por Milan ka premtuar se gjatë verës do të investojnë shumë, andaj Nunez do të ishte një super goditje. /Korneri.net

Artikulli paraprakBarazim real i derbit
Artikulli tjetërSpektakël në “Wanda Metropolitano”, Hermoso shpëton Atletico Madrid