Ashtu siç u tha dhe pritej.

Dita e hënë ishte vendimtare për të kuptuar se a do të vazhdojë apo jo kampionati i futbollit në Kosovë, dhe më në fund ai lajm i madh erdhi, që skuadrat t’i nisin ngadalë stërvitjet ekipore, e më pas të rinisë Superliga nga 5 qershori, shkruan Korneri.net

Klubeve të futbollit në Kosovës prej sot i është lejuar t’i kthehen stërvitjeve në grup, ka bërë të ditur zëdhënësi i ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Ky lajm i madh sigurisht se gëzuar pa masë të gjithë në vendin tonë, e sidomos klubet që kishin pretendime të mëdha, disa të synojnë titullin e disa të tjera të shpëtojnë pa rënë nga elita. /Korneri.net

Artikulli paraprakNuka ka teste për të gjithë, nuk ka stëvitje!
Artikulli tjetërAnëtari i Chelsea arrestohet nga policia