Bayern Munich duket se nuk po arrin të shpëtojë nga situata me lëndimet e njëpasnjëshme të futbollistëve të tij.

I radhës ka qenë ai i yllit të mesfushës, Leon Goretzka, një lojtar kyç për rreshtimin e drejtuar nga Thomas Tuchel.

Klubi bëri të ditur se gjatë ndeshjes ndaj Mainz, ai kishte pësuar frakturë në dorën e majtë dhe për këtë arsye, ishte dashur që t’i nënshtrohej një ndërhyrje kirurgjikale, derisa bavarezët njoftuan se gjithçka kishte shkuar në rregull dhe se tashmë lojtari do të niste procesin e riaftësimit.

Sipas ”BILD”, Goretzka do të mungojë për të paktën 3 javë nga bavarezët, duke u kthyer në dispozicion vetëm pas pauzës së kombëtareve. Kështu, ai do të humbasë ndeshjet ndaj Galatasaray në Stamboll, ndaj Darmstatd në Bundesligë, Saarbrücken në Kupë, ndaj Dortmundit në Bundesligë dhe ndaj Galatasaray në Gjermani për ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampioneve.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Milan-Juventus
Artikulli tjetërAtalanta marrshon tutje, fitoi sërish