Amerikani Xavier Newson ka përfunduar angazhimin e tij me Rahovecin.

Newson i cili erdhi në Rahovec në shtator, ka zhvilluar 11 ndeshje për skuadrën tonë.

Ai është larguar drejtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës atje edhe ku do të vazhdoj karierën prej basketbollisti, raporton KB Rahoveci.

Bordi i KB Rahoveci por edhe i tërë qyteti dëshiron ta falenderoi Newson për kontributin dhe angazhimin e tij në skuadër.

Artikulli paraprak“Luftë” në Kategorinë Superiore për mbrojtësin e Gjilanit
Artikulli tjetërJuventus afër goditjës të madhe në merkato