Sipas burimeve të mediave turke të afërta me kampionin e atjeshëm Besiktas, skuadra italiane e Milanit ka bërë të gatshme një ofertë për portuguzin Riccardo Quaresma.

Raportohet poashtu se për Quaresma, Milan ka të gatshme 3.5 mln euro dhe një marrëveshje ndërmjet Milan dhe Besiktas është shumë e mundur.

Kujtojmë që në të kaluarën Quaresma ka djersitur fanellat e Portos, Interit, Chelseas, Barcelones, Al Ahli dhe Sportigut të Lisbonës.

Artikulli paraprakNuk është i lënduar, Neymar kthehet te Barça në shtator
Artikulli tjetër“Alarm” te Monaco: Treshja e famshme italiane pas Joao Moutinho