Para pak çastesh shum media italiane dhe britanike kanë dhënë lajmin se Chelsea i ofron mesfushorin spanjoll Cesc Fabregas Milanos, pasi Antonio Conte nuk ia siguron vendin në përbërjen e parë ish anëtarit të Arsenal dhe Barcelona.

Gjithnjë sipas lajmeve të fundit afër klubit Milan, deri në ora 15.00 të pasdites pritet përgjigja e Adriani Gallianit, pasi afati kalimtar veror përfundon në ora 23.00 dhe nuk ka shumë kohë. Fabregas është pajtuar të luajë në Serie A.

 

Artikulli paraprakKy është shqiptari i Real Madridit
Artikulli tjetërSchneiderlin afër Tottenham